WD Ultrastar HC520 HUH721212ALN600 0F29620 12TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 4Kn 256MB 3.5" ISE Power Disable Pin Manufacturer Recertified HDD
WD Ultrastar HC520 HUH721212ALN600 0F29620 12TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 4Kn 256MB 3.5" ISE Power Disable Pin Manufacturer Recertified HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar He12 |
| Model Number | HUH721212ALN600 |
| Part Number | 0F29620 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 12TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view HUH721212ALN600 datasheet |
Warranty
|
Condition - Manufacturer Recertified : 2 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $300.00
-65%$300.00
$105.00



Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar He12 |
| Model Number | HUH721212ALN600 |
| Part Number | 0F29620 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 12TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view HUH721212ALN600 datasheet |
Warranty
|
Condition - Manufacturer Recertified : 2 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











