HGST Ultrastar He10 HUH728080ALN601 0F23666 8TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 3.5" Manufacturer Recertified HDD
HGST Ultrastar He10 HUH728080ALN601 0F23666 8TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 3.5" Manufacturer Recertified HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar He10 |
| Model Number | HUH728080ALN601 |
| Part Number | 0F23666 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 8TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view HUH728080ALN601 datasheet |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 2 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $199.99
-65%$199.99
$70.00
Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar He10 |
| Model Number | HUH728080ALN601 |
| Part Number | 0F23666 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 8TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view HUH728080ALN601 datasheet |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 2 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |












