HGST Ultrastar DC SN260 HUSMR7676BHP3Y1 0TS1353 7.68TB 1 DWPD PCIe 3.0 x8 NVMe 8GB/s MLC HHHL AIC Refurbished SSD
HGST Ultrastar DC SN260 HUSMR7676BHP3Y1 0TS1353 7.68TB 1 DWPD PCIe 3.0 x8 NVMe 8GB/s MLC HHHL AIC Refurbished SSD
Specifications
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar DC SN260 |
| Model Number | HUSMR7676BHP3Y1 |
| Part Number | 0TS1353 |
| Form Factor | HHHL AIC |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | PCIe 3.0 x8 NVMe 8GB/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $9,999.99
-65%$9,999.99
$3,500.00
Description
Specifications
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar DC SN260 |
| Model Number | HUSMR7676BHP3Y1 |
| Part Number | 0TS1353 |
| Form Factor | HHHL AIC |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | PCIe 3.0 x8 NVMe 8GB/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











