HGST Ultrastar C15K600 HUC156060CSS200 0B28953 600GB 15K RPM SAS 12Gb/s 512n 128MB 2.5" ISE Manufacturer Recertified HDD
HGST Ultrastar C15K600 HUC156060CSS200 0B28953 600GB 15K RPM SAS 12Gb/s 512n 128MB 2.5" ISE Manufacturer Recertified HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar C15K600 |
| Model Number | HUC156060CSS200 |
| Part Number | 0B28953 |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
| Click to view HUC156060CSS200 datasheet |
Warranty
|
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |


Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar C15K600 |
| Model Number | HUC156060CSS200 |
| Part Number | 0B28953 |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
| Click to view HUC156060CSS200 datasheet |
Warranty
|
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











