HGST Ultrastar C10K600 HUC106030CSS600 0B24153 300GB 10K RPM SAS 6Gb/s 64MB 2.5" HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar C10K600 |
| Model Number | HUC106030CSS600 |
| Part Number | 0B24153 |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 300GB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | 10K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
| Click to view HUC106030CSS600 datasheet |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $39.99
-65%$39.99
$14.00

Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar C10K600 |
| Model Number | HUC106030CSS600 |
| Part Number | 0B24153 |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 300GB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | 10K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
| Click to view HUC106030CSS600 datasheet |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











