HGST Ultrastar C10K1800 HUC101890CSS200 0B27976 900GB 10K RPM SAS 12Gb/s 512n 128MB 2.5" ISE Manufacturer Recertified HDD
HGST Ultrastar C10K1800 HUC101890CSS200 0B27976 900GB 10K RPM SAS 12Gb/s 512n 128MB 2.5" ISE Manufacturer Recertified HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar C10K1800 |
| Model Number | HUC101890CSS200 |
| Part Number | 0B27976 |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 900GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 10K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
| Click to view HUC101890CSS200 datasheet |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $288.00
-65%$288.00
$100.80

Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar C10K1800 |
| Model Number | HUC101890CSS200 |
| Part Number | 0B27976 |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 900GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 10K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
| Click to view HUC101890CSS200 datasheet |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











