HGST Ultrastar A7K2000 HUA722050CLA330 0F11000 500GB 7.2K RPM SATA 3Gb/s 512n 32MB 3.5" BDE Manufacturer Recertified HDD
HGST Ultrastar A7K2000 HUA722050CLA330 0F11000 500GB 7.2K RPM SATA 3Gb/s 512n 32MB 3.5" BDE Manufacturer Recertified HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar A7K2000 |
| Model Number | HUA722050CLA330 |
| Part Number | 0F11000 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 500GB |
| Interface | SATA 3Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view HUA722050CLA330 datasheet |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 2 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar A7K2000 |
| Model Number | HUA722050CLA330 |
| Part Number | 0F11000 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 500GB |
| Interface | SATA 3Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view HUA722050CLA330 datasheet |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 2 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











