HGST Ultrastar 15K300 HUS153030VLS300 0B22179 300GB 15K RPM SAS 3Gb/s 16MB 3.5" HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar 15K300 |
| Model Number | HUS153030VLS300 |
| Part Number | 0B22179 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 300GB |
| Interface | SAS 3Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view HUS153030VLS300 datasheet |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $11.75
-65%$11.75
$4.11

Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Ultrastar 15K300 |
| Model Number | HUS153030VLS300 |
| Part Number | 0B22179 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 300GB |
| Interface | SAS 3Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view HUS153030VLS300 datasheet |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











