🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HomeStore
HGST SN100 HUSPR3280ADP301 0T01323 800GB PCIe Gen 3.0 x4 U.2 NVMe 2.5in Recertified Solid State Drive
HGST SN100 HUSPR3280ADP301 0T01323 800GB PCIe Gen 3.0 x4 U.2 NVMe 2.5in Recertified Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | SN100 |
| Model Number | HUSPR3280ADP301 |
| Part Number | 0T01323 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 800GB |
| Interface | PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$49.00
Original: $139.99
-65%HGST SN100 HUSPR3280ADP301 0T01323 800GB PCIe Gen 3.0 x4 U.2 NVMe 2.5in Recertified Solid State Drive—
$139.99
$49.00
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | SN100 |
| Model Number | HUSPR3280ADP301 |
| Part Number | 0T01323 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 800GB |
| Interface | PCIe Gen 3.0 x4 4GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











