HGST HUSMM1616ASS201 1.6TB SAS 12Gb/s 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Brand | HGST |
| Series | |
| Model Number | HUSMM1616ASS201 |
| Part Number | 0B32142/118000043-01 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.6TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 10 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $219.99
-65%$219.99
$77.00


Description
Specifications
| Brand | HGST |
| Series | |
| Model Number | HUSMM1616ASS201 |
| Part Number | 0B32142/118000043-01 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.6TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 10 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











