HGST Deskstar 7K1000.C HDS721025CLA382 0F10379 250GB 7.2K RPM SATA 3Gb/s 8MB 3.5" Manufacturer Recertified HDD
HGST Deskstar 7K1000.C HDS721025CLA382 0F10379 250GB 7.2K RPM SATA 3Gb/s 8MB 3.5" Manufacturer Recertified HDD
Specifications
| Type | PC HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Deskstar 7K1000.C |
| Model Number | HDS721025CLA382 |
| Part Number | 0F10379 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 250GB |
| Interface | SATA 3Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view HDS721025CLA382 datasheet |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 2 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $24.99
-65%$24.99
$8.75
Description
Specifications
| Type | PC HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Deskstar 7K1000.C |
| Model Number | HDS721025CLA382 |
| Part Number | 0F10379 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 250GB |
| Interface | SATA 3Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
| Click to view HDS721025CLA382 datasheet |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 2 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











