HGST Cinemastar C5K1000 HCC541010A9E680 0J26243 1TB 5.4K RPM SATA 6Gb/s 512e 8MB 2.5" Manufacturer Recertified HDD
HGST Cinemastar C5K1000 HCC541010A9E680 0J26243 1TB 5.4K RPM SATA 6Gb/s 512e 8MB 2.5" Manufacturer Recertified HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Cinemastar C5K1000 |
| Model Number | HCC541010A9E680 |
| Part Number | 0J26243 |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 1TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 5.4K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
| Click to view HCC541010A9E680 datasheet |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | Cinemastar C5K1000 |
| Model Number | HCC541010A9E680 |
| Part Number | 0J26243 |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 1TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 5.4K RPM |
| Tray | Tray not included |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
| Click to view HCC541010A9E680 datasheet |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











