HGST C10K1800 HUC101818CS4204 0B31872 1.8TB 10K RPM SAS 12Gb/s 512e SE 2.5in Refurbished HDD
HGST C10K1800 HUC101818CS4204 0B31872 1.8TB 10K RPM SAS 12Gb/s 512e SE 2.5in Refurbished HDD
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | C10K1800 |
| Model Number | HUC101818CS4204 |
| Part Number | 0B31872 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.8TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 10K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $576.00
-65%$576.00
$201.60

Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | HGST |
| Series | C10K1800 |
| Model Number | HUC101818CS4204 |
| Part Number | 0B31872 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.8TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 10K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











