Dell/Western Digital Ultrastar DC HC550 WUH721818AL5200 0F38377 18TB 7.2K RPM SAS 12Gb/s 512e 512MB 3.5in Recertified HDD
Dell/Western Digital Ultrastar DC HC550 WUH721818AL5200 0F38377 18TB 7.2K RPM SAS 12Gb/s 512e 512MB 3.5in Recertified HDD
Specifications
| Brand | Dell/Western Digital |
| Series | Ultrastar DC HC550 |
| Model Number | WUH721818AL5200 |
| Part Number | 0F38377 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | WUH721818AL5200 18TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
| Condition: Manufacturer Recertified - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $690.99
-65%$690.99
$241.85
Description
Specifications
| Brand | Dell/Western Digital |
| Series | Ultrastar DC HC550 |
| Model Number | WUH721818AL5200 |
| Part Number | 0F38377 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | WUH721818AL5200 18TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
| Condition: Manufacturer Recertified - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











