🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Dell/HGST Ultrastar 7K6000 HUS726060AL4214 6TB 7.2K RPM SAS 12Gb/s 4Kn 3.5in Hard Drive
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Ultrastar 7K6000 |
| Model Number | HUS726060AL4214 |
| Part Number | 0F22902/0X85RH |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 6TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$210.00
Dell/HGST Ultrastar 7K6000 HUS726060AL4214 6TB 7.2K RPM SAS 12Gb/s 4Kn 3.5in Hard Drive—
$210.00









Description
Specifications
| Type | Enterprise Hard Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Ultrastar 7K6000 |
| Model Number | HUS726060AL4214 |
| Part Number | 0F22902/0X85RH |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 6TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |