Dell/Toshiba PM5-R KPM5XRUG1T92 1.92TB 1 DWPD SAS 12Gb/s 3D TLC 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Brand | Dell/Toshiba |
| Series | PM5-R |
| Model Number | KPM5XRUG1T92 |
| Part Number | SDFBEE85DAB01 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $349.00
-65%$349.00
$122.15

Description
Specifications
| Brand | Dell/Toshiba |
| Series | PM5-R |
| Model Number | KPM5XRUG1T92 |
| Part Number | SDFBEE85DAB01 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











