Dell/Solidigm D5-P5336 SBFPF2BV153TEDP 15.36TB 0.5 DWPD PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s QLC U.2 NVMe 2.5in Recertified SSD
Dell/Solidigm D5-P5336 SBFPF2BV153TEDP 15.36TB 0.5 DWPD PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s QLC U.2 NVMe 2.5in Recertified SSD
Specifications
| Brand | Dell/Solidigm |
| Series | D5-P5336 |
| Model Number | SBFPF2BV153TEDP |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Endurance | 0.5 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Manufacturer Recertified - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $3,433.99
-65%$3,433.99
$1,201.90
Description
Specifications
| Brand | Dell/Solidigm |
| Series | D5-P5336 |
| Model Number | SBFPF2BV153TEDP |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 15.36TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Endurance | 0.5 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Manufacturer Recertified - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











