Dell/Seagate V4 ST6000NM0034 6TB 7.2K RPM SAS 6Gb/s 512e 128 MB 3.5in Refurbished HDD
Specifications
| Brand | Dell/Seagate |
| Series | V4 |
| Model Number | ST6000NM0034 |
| Part Number | 1HT27Z-150 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 6TB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 2 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |


Description
Specifications
| Brand | Dell/Seagate |
| Series | V4 |
| Model Number | ST6000NM0034 |
| Part Number | 1HT27Z-150 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 6TB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 2 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |












