Dell/Seagate Nytro 2332 XS7680SE70134 7.68TB 1 DWPD SAS 12Gb/s 3D eTLC 2.5in Refurbished SSD
Dell/Seagate Nytro 2332 XS7680SE70134 7.68TB 1 DWPD SAS 12Gb/s 3D eTLC 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Brand | Dell/Seagate |
| Series | Nytro 2332 |
| Model Number | XS7680SE70134 |
| Part Number | 2ZA279-150 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $1,199.00
-65%$1,199.00
$419.65







Description
Specifications
| Brand | Dell/Seagate |
| Series | Nytro 2332 |
| Model Number | XS7680SE70134 |
| Part Number | 2ZA279-150 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











