🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HomeStore
Dell/Seagate Exos 7E8 ST8000NM0185 0VFP4M 8TB 7.2K RPM SAS 12Gb/s 512e 256MB 3.5in Recertified HDD
Dell/Seagate Exos 7E8 ST8000NM0185 0VFP4M 8TB 7.2K RPM SAS 12Gb/s 512e 256MB 3.5in Recertified HDD
Specifications
| Brand | Dell/Seagate |
| Series | Exos 7E8 |
| Model Number | ST8000NM0185 |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 8TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
| Condition: Manufacturer Recertified - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$96.60
Original: $275.99
-65%Dell/Seagate Exos 7E8 ST8000NM0185 0VFP4M 8TB 7.2K RPM SAS 12Gb/s 512e 256MB 3.5in Recertified HDD—
$275.99
$96.60
Description
Specifications
| Brand | Dell/Seagate |
| Series | Exos 7E8 |
| Model Number | ST8000NM0185 |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 8TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
| Condition: Manufacturer Recertified - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |












