🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Dell/Samsung PM897 MZ7L31T9HBNAAD3 1.92TB 3 DWPD SATA 6Gb/s 3D TLC 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell/Samsung |
| Series | PM897 |
| Model Number | MZ7L31T9HBNAAD3 |
| Part Number | MZ-7L31T9C/0RRR7M |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Drive Endurance | 3 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$576.00
Dell/Samsung PM897 MZ7L31T9HBNAAD3 1.92TB 3 DWPD SATA 6Gb/s 3D TLC 2.5in Refurbished SSD—
$576.00

Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell/Samsung |
| Series | PM897 |
| Model Number | MZ7L31T9HBNAAD3 |
| Part Number | MZ-7L31T9C/0RRR7M |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Drive Endurance | 3 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Seller Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











