🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Dell PM6 H6GCD KPM6XMUG800G 800GB SAS 12Gb/s 10DWPD High Endurance 2.5in Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | PM6 |
| Model Number | H6GCD |
| Part Number | KPM6XMUG800G |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 800GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$100.80
Original: $288.00
-65%Dell PM6 H6GCD KPM6XMUG800G 800GB SAS 12Gb/s 10DWPD High Endurance 2.5in Solid State Drive—
$288.00
$100.80


Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | PM6 |
| Model Number | H6GCD |
| Part Number | KPM6XMUG800G |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 800GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











