🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HomeStore
Dell Nytro 2532 YM9HP XS3840LE70134 3.84TB SAS 12Gb/s 3DWPD Mixed Use 2.5in Recertified Solid State Drive
Dell Nytro 2532 YM9HP XS3840LE70134 3.84TB SAS 12Gb/s 3DWPD Mixed Use 2.5in Recertified Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Nytro 2532 |
| Model Number | YM9HP |
| Part Number | XS3840LE70134 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$349.99
Dell Nytro 2532 YM9HP XS3840LE70134 3.84TB SAS 12Gb/s 3DWPD Mixed Use 2.5in Recertified Solid State Drive—
$349.99

Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Nytro 2532 |
| Model Number | YM9HP |
| Part Number | XS3840LE70134 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











