Dell/Kioxia PM6-R SDFUS84DAB02T 3.84TB SAS 12Gb/s 3D TLC 2.5in Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell/Kioxia |
| Series | PM6-R |
| Model Number | SDFUS84DAB02T |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Drive Endurance | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $799.99
-65%$799.99
$280.00
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell/Kioxia |
| Series | PM6-R |
| Model Number | SDFUS84DAB02T |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Drive Endurance | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











