Dell/HGST Ultrastar SSD1600MR HUSMR1619ASS205 0B32293 1.92TB 1 DWPD SAS 12Gb/s MLC 2.5in Recertified SSD
Dell/HGST Ultrastar SSD1600MR HUSMR1619ASS205 0B32293 1.92TB 1 DWPD SAS 12Gb/s MLC 2.5in Recertified SSD
Specifications
| Brand | Dell/HGST |
| Series | Ultrastar SSD1600MR |
| Model Number | HUSMR1619ASS205 |
| Part Number | 0B32293 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Manufacturer Recertified - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $399.99
-65%$399.99
$140.00
Description
Specifications
| Brand | Dell/HGST |
| Series | Ultrastar SSD1600MR |
| Model Number | HUSMR1619ASS205 |
| Part Number | 0B32293 |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Manufacturer Recertified - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











