Dell G13 0JNV25 7.68TB 1 DWPD SAS 12Gb/s 3D TLC Hybrid 3.5in Refurbished SSD
Specifications
| Brand | Dell |
| Series | Generation 13 Hybrid |
| Model Number | 0JNV25 |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5 |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Hybrid 2.5 to 3.5 inch Dell G13 tray F238F |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $1,599.00
-65%$1,599.00
$559.65







Description
Specifications
| Brand | Dell |
| Series | Generation 13 Hybrid |
| Model Number | 0JNV25 |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5 |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Endurance | 1 DWPD |
| Tray | Hybrid 2.5 to 3.5 inch Dell G13 tray F238F |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
| Condition: Seller Refurbished - 3 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











