🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Dell G14 DXD9H Tray Carrier Caddy SAS/SATA 2.5in Recertified
- Dell DXD9H Tray
- For PowerEdge G14-G16 systems with 2.5" Chassis
- Includes screws
Specifications
| Type | Enterprise |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 14 |
| Model Number | DXD9H Tray Carrier Caddy |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 0 |
| Interface | SAS/SATA |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - Manufacturer Recertified : 90 Days Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$7.00
Original: $19.99
-65%Dell G14 DXD9H Tray Carrier Caddy SAS/SATA 2.5in Recertified—
$19.99
$7.00
Description
- Dell DXD9H Tray
- For PowerEdge G14-G16 systems with 2.5" Chassis
- Includes screws
Specifications
| Type | Enterprise |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 14 |
| Model Number | DXD9H Tray Carrier Caddy |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 0 |
| Interface | SAS/SATA |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | Bare Drive |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
|
Condition - Manufacturer Recertified : 90 Days Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |




