🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
HomeStore
Dell G14 400-BFDU SSDSC2KG038T8R 3.84TB SATA 6Gb/s 3D TLC 3DWPD Hybrid 3.5in Refurbished SSD
Dell G14 400-BFDU SSDSC2KG038T8R 3.84TB SATA 6Gb/s 3D TLC 3DWPD Hybrid 3.5in Refurbished SSD
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 14 |
| Model Number | 400-BFDU |
| Part Number | SSDSC2KG038T8R |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 3.5 inch Dell G14 tray X7K8W |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$1,152.00
Dell G14 400-BFDU SSDSC2KG038T8R 3.84TB SATA 6Gb/s 3D TLC 3DWPD Hybrid 3.5in Refurbished SSD—
$1,152.00

Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 14 |
| Model Number | 400-BFDU |
| Part Number | SSDSC2KG038T8R |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 3.5 inch Dell G14 tray X7K8W |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











