Dell G14 400-AZII D9NCK 800GB SAS 12Gb/s 2.5in Refurbished SSD
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 14 |
| Model Number | 400-AZII |
| Part Number | D9NCK |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 800GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 0 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Compatibility
Compatible with these Dell Servers and Storage Arrays:
Dell G14 PowerEdge R-Series (2.5"):
R340 R440 R640 R6415 R740 R740XD R7415 R7425 R840 R940 R940XA R6515 R6525 R7515 R7525 14th Generation Servers.
Dell G14 PowerEdge C-Series (2.5"):
C6420 C6525 14th Generation Servers.
Dell PowerVault N-Series (2.5"):
NX3240
BSN Services Node

Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 14 |
| Model Number | 400-AZII |
| Part Number | D9NCK |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 800GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 0 |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Compatibility
Compatible with these Dell Servers and Storage Arrays:
Dell G14 PowerEdge R-Series (2.5"):
R340 R440 R640 R6415 R740 R740XD R7415 R7425 R840 R940 R940XA R6515 R6525 R7515 R7525 14th Generation Servers.
Dell G14 PowerEdge C-Series (2.5"):
C6420 C6525 14th Generation Servers.
Dell PowerVault N-Series (2.5"):
NX3240
BSN Services Node











