Dell G14 400-AUNQ 600GB 10K RPM SAS 12Gb/s 512n 2.5" Manufacturer Recertified HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 14 |
| Model Number | 400-AUNQ |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 10K RPM |
| Tray | This drive is shipped in a 2.5 inch Dell G14 tray DXD9H |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Compatibility
Compatible with these Dell Servers and Storage Arrays:
Dell G14 PowerEdge R-Series (2.5"):
R340 R440 R640 R6415 R740 R740XD R7415 R7425 R840 R940 R940XA R6515 R6525 R7515 R7525 14th Generation Servers.
Dell G14 PowerEdge C-Series (2.5"):
C6420 C6525 14th Generation Servers.
Dell PowerVault N-Series (2.5"):
NX3240
BSN Services Node
Original: $124.99
-65%$124.99
$43.75
Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 14 |
| Model Number | 400-AUNQ |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | 10K RPM |
| Tray | This drive is shipped in a 2.5 inch Dell G14 tray DXD9H |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Compatibility
Compatible with these Dell Servers and Storage Arrays:
Dell G14 PowerEdge R-Series (2.5"):
R340 R440 R640 R6415 R740 R740XD R7415 R7425 R840 R940 R940XA R6515 R6525 R7515 R7525 14th Generation Servers.
Dell G14 PowerEdge C-Series (2.5"):
C6420 C6525 14th Generation Servers.
Dell PowerVault N-Series (2.5"):
NX3240
BSN Services Node











