Dell G14 400-AQCW SSDSC2KG019T8R 1.92TB SATA 6Gb/s 3D TLC 3DWPD 2.5in Recertified Solid State Drive
Dell G14 400-AQCW SSDSC2KG019T8R 1.92TB SATA 6Gb/s 3D TLC 3DWPD 2.5in Recertified Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 14 |
| Model Number | 400-AQCW |
| Part Number | SSDSC2KG019T8R |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 2.5 inch Dell G14 tray DXD9H |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $279.99
-65%$279.99
$98.00
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 14 |
| Model Number | 400-AQCW |
| Part Number | SSDSC2KG019T8R |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 2.5 inch Dell G14 tray DXD9H |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











