🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Dell G14 0YNRXC MTFDDAK960TDS 960GB SATA 6Gb/s 512n 3.5in Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | G14 |
| Model Number | 0YNRXC |
| Part Number | MTFDDAK960TDS |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 960GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 3.5 inch Dell G14 tray X7K8W |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$100.80
Original: $288.00
-65%Dell G14 0YNRXC MTFDDAK960TDS 960GB SATA 6Gb/s 512n 3.5in Solid State Drive—
$288.00
$100.80
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | G14 |
| Model Number | 0YNRXC |
| Part Number | MTFDDAK960TDS |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 960GB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 3.5 inch Dell G14 tray X7K8W |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











