Dell G14 0XCRDV 3.84TB 1 DWPD SAS 12Gb/s MLC Hybrid 3.5in Recertified Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 14 |
| Model Number | 0XCRDV |
| Part Number | |
| Form Factor | Hybrid 3.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Drive Endurance | 1 DWPD |
| Tray | 3.5 inch Dell G14 tray X7K8W |
| Weight | |
| Width | |
| Height | |
| Depth |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $409.99
-65%$409.99
$143.50








Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 14 |
| Model Number | 0XCRDV |
| Part Number | |
| Form Factor | Hybrid 3.5" |
| Capacity | 3.84TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Drive Endurance | 1 DWPD |
| Tray | 3.5 inch Dell G14 tray X7K8W |
| Weight | |
| Width | |
| Height | |
| Depth |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











