Dell G14 0KJR1M 1.92TB 0.6 DWPD SATA SATA 3D TLC Hybrid 3.5in Recertified Solid State Drive
Dell G14 0KJR1M 1.92TB 0.6 DWPD SATA SATA 3D TLC Hybrid 3.5in Recertified Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 14 |
| Model Number | 0KJR1M |
| Part Number | |
| Form Factor | Hybrid 3.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SATA SATA |
| Drive Endurance | 0.6 DWPD |
| Tray | Hybrid 2.5 to 3.5 inch Dell G14 tray X7K8W |
| Weight | |
| Width | |
| Height | |
| Depth |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $789.99
-65%$789.99
$276.50
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 14 |
| Model Number | 0KJR1M |
| Part Number | |
| Form Factor | Hybrid 3.5" |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SATA SATA |
| Drive Endurance | 0.6 DWPD |
| Tray | Hybrid 2.5 to 3.5 inch Dell G14 tray X7K8W |
| Weight | |
| Width | |
| Height | |
| Depth |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Seller Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











