Dell G13 WF12F 1TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 2.5" Hard Drive
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 13 |
| Model Number | WF12F |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 1TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | This drive is shipped in a 2.5 inch Dell G13 tray G176J |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $129.99
-65%$129.99
$45.50
Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 13 |
| Model Number | WF12F |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 1TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | This drive is shipped in a 2.5 inch Dell G13 tray G176J |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











