Dell G13 H8D5M MZWLR6T4HALA 6.4TB PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s U.2 NVMe 3DWPD Mixed Use 2.5in Solid State Drive
Dell G13 H8D5M MZWLR6T4HALA 6.4TB PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s U.2 NVMe 3DWPD Mixed Use 2.5in Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 13 |
| Model Number | H8D5M |
| Part Number | MZWLR6T4HALA |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 6.4TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 2.5 inch Dell G13 tray G176J |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $2,304.00
-65%$2,304.00
$806.40
Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 13 |
| Model Number | H8D5M |
| Part Number | MZWLR6T4HALA |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 6.4TB |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x4 8GB/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 2.5 inch Dell G13 tray G176J |
| Weight | 0.5lb |
| Width | 2.7in |
| Height | 0.4in |
| Depth | 4in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











