Dell G13 F238F Tray Carrier Caddy SAS/SATA 3.5in Recertified
Specifications
| Type | Enterprise |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 13 |
| Model Number | F238F Tray Carrier Caddy |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 0 |
| Interface | SAS/SATA |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 3.5 inch Dell G13 tray F238F |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $19.99
-65%$19.99
$7.00
Description
Specifications
| Type | Enterprise |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 13 |
| Model Number | F238F Tray Carrier Caddy |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 0 |
| Interface | SAS/SATA |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 3.5 inch Dell G13 tray F238F |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











