🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Dell G13 400-AOPV 1.92TB SATA 6Gb/s 2.5" SSD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 13 |
| Model Number | 400-AOPV |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" 7mm |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | This drive is shipped in a 2.5 inch Dell G13 tray G176J |
| Weight | 0.2 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.3 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$3,500.00
Original: $9,999.99
-65%Dell G13 400-AOPV 1.92TB SATA 6Gb/s 2.5" SSD—
$9,999.99
$3,500.00
Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation SSD |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 13 |
| Model Number | 400-AOPV |
| Part Number | |
| Form Factor | 2.5" 7mm |
| Capacity | 1.92TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | |
| Tray | This drive is shipped in a 2.5 inch Dell G13 tray G176J |
| Weight | 0.2 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.3 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











