Dell G13 400-AGID 6TB 7.2K RPM SATA 6Gb/s 512e 3.5" HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 13 |
| Model Number | 400-AGID |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 6TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | This drive is shipped in a 3.5 inch Dell G13 tray F238F |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |

Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Generation 13 |
| Model Number | 400-AGID |
| Part Number | |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 6TB |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Spindle Speed | 7.2K RPM |
| Tray | This drive is shipped in a 3.5 inch Dell G13 tray F238F |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |












