Dell EMC G14 HUSTR7676ASS204 0B35116 7.68TB SAS 12Gb/s 512e 1DWPD Read Intensive 3.5in Solid State Drive
Dell EMC G14 HUSTR7676ASS204 0B35116 7.68TB SAS 12Gb/s 512e 1DWPD Read Intensive 3.5in Solid State Drive
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | EMC G14 |
| Model Number | HUSTR7676ASS204 |
| Part Number | 0B35116 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 3.5 inch Dell G14 tray X7K8W |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $2,304.00
-65%$2,304.00
$806.40





Description
Specifications
| Type | Enterprise Solid State Drive |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | EMC G14 |
| Model Number | HUSTR7676ASS204 |
| Part Number | 0B35116 |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 7.68TB |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Spindle Speed | SSD |
| Tray | 3.5 inch Dell G14 tray X7K8W |
| Weight | 2lb |
| Width | 4in |
| Height | 1in |
| Depth | 5.8in |
Warranty
Condition - New : 3 Years Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











