Dell 8WR71 ST9300653SS 300GB 15K RPM SAS 6Gb/s 64MB 2.5" Manufacturer Recertified HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | |
| Model Number | 8WR71 |
| Part Number | ST9300653SS |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 300GB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | This drive is shipped in a 2.5 inch Dell EqualLogic tray |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $69.99
-65%$69.99
$24.50

Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | |
| Model Number | 8WR71 |
| Part Number | ST9300653SS |
| Form Factor | 2.5 |
| Capacity | 300GB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | This drive is shipped in a 2.5 inch Dell EqualLogic tray |
| Weight | 0.5 lbs |
| Width | 2.8 in |
| Height | 0.6 in |
| Depth | 3.9 in |
Warranty
Condition - Manufacturer Recertified : 1 Year Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











