Dell 0VX8J ST3600057SS 600GB 15K RPM SAS 6Gb/s 3.5" HDD
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | |
| Model Number | 0VX8J |
| Part Number | ST3600057SS |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | This drive is shipped in a 3.5 inch Dell EqualLogic tray |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
Original: $154.99
-65%$154.99
$54.25
Description
Specifications
| Type | Enterprise - Server / Workstation HDD |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | |
| Model Number | 0VX8J |
| Part Number | ST3600057SS |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS 6Gb/s |
| Spindle Speed | 15K RPM |
| Tray | This drive is shipped in a 3.5 inch Dell EqualLogic tray |
| Weight | 1.7 lbs |
| Width | 4 in |
| Height | 1 in |
| Depth | 5.8 in |
Warranty
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty | |
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











