ASUS Nvidia GeForce RTX 3090 TURBO 24GB GDDR6X PCIe Gen 4.0 x16 Refurbished Workstation Graphics Card
ASUS Nvidia GeForce RTX 3090 TURBO 24GB GDDR6X PCIe Gen 4.0 x16 Refurbished Workstation Graphics Card
Nvidia GeForce RTX 3090 TURBO
Specifications
| Type | GDDR6X |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Series | Nvidia GeForce RTX 3090 TURBO |
| Model Number | TURBO-RTX3090-24G |
| Form Factor |
4.4" H x 10.6" L (26.8 cm), Dual-Slot |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x16 |
| Capacity | 24 GB |
| Core Clock | 1695 MHz |
| Memory Clock | 19500 MHz |
| Max Resolution | 7680 x 4320 @ 60Hz |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











Description
Nvidia GeForce RTX 3090 TURBO
Specifications
| Type | GDDR6X |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Series | Nvidia GeForce RTX 3090 TURBO |
| Model Number | TURBO-RTX3090-24G |
| Form Factor |
4.4" H x 10.6" L (26.8 cm), Dual-Slot |
| Interface | PCIe Gen 4.0 x16 |
| Capacity | 24 GB |
| Core Clock | 1695 MHz |
| Memory Clock | 19500 MHz |
| Max Resolution | 7680 x 4320 @ 60Hz |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 90 Days Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |











