🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
256GB 8Rx4 DDR4 3200MHz RDIMM ECC Server RAM PC4-25600L Seller Refurbished Memory
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | N/A |
| Model Number |
N/A
|
| Part Number | N/A |
| Form Factor | 288-Pin RDIMM (Registered DIMM) |
| Capacity | 256GB (Single Stick) |
| Rank | 8Rx4 |
| Bus Speed | 3200 MHz |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |
$507.15
Original: $1,449.00
-65%256GB 8Rx4 DDR4 3200MHz RDIMM ECC Server RAM PC4-25600L Seller Refurbished Memory—
$1,449.00
$507.15



Description
Specifications
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
|---|---|
| Brand | N/A |
| Model Number |
N/A
|
| Part Number | N/A |
| Form Factor | 288-Pin RDIMM (Registered DIMM) |
| Capacity | 256GB (Single Stick) |
| Rank | 8Rx4 |
| Bus Speed | 3200 MHz |
| Voltage | 1.2 V |
Warranty
|
Condition - Seller Refurbished : 1 Year Limited Period Warranty
|
|
| Satisfaction Guarantee: Return for refund within 30 days of package reception date. | |
| This item is covered by serverpartdeals.com Return Policy | |
| To initiate a return please fill out the Return Form | |
| For frequently asked questions about warranties and returns please visit our FAQs |



